Вітаю вас!

Усім нам, на жаль, добре знайоме поняття «комп'ютерний зоровий синдром». Почервоніння очей, сухість і сльозоточивість, затуманення в очах, «пісок» – та хіба мало що ще ви можете відчувати, провівши кілька годин один на один з монітором без рухової активності очних м'язів!

 

Читайте уважно — і скоро дізнаєтеся, що це за пристосування

На щастя, прогрес не стоїть на місці, і сьогодні вже існує безліч засобів проти втоми очей і комп'ютерного зорового синдрому. Один з них – піратські окуляри, про яких ми вже колись говорили. Ще один ефективний засіб – антиочки, але зараз мова не про них.

Сьогодні мова піде про один цікавий винахід – методі призм, який по-науковому називається методом дивергентної дезаккомодации.

Феномен дивергентної дезаккомодации: що за звір??

А відкрив це явище не хто інший, як А. Дашевський, той самий, якому належить відкриття методу микрозатуманивания – читайте про це тут, не пошкодуєте! Щоб зрозуміти суть цього процесу, згадаємо, що відбувається з очима під час зорової роботи:

– акомодація – процес «налаштування» очі на чітке зір поблизу. Якщо вірити Бейтсу, за нього відповідають зовнішні очні м'язи, які змінюють форму очного яблука від круглого до продолговатому і навпаки.– конвергенція – зведення осей очей в одну точку, за яке відповідають внутрішні очні м'язи.Чи варто говорити, що процеси акомодації і конвергенції нерозривно пов'язані між собою, адже скорочення одних очних м'язів обов'язково надає певний вплив на інші?

Як же використовував цю інформацію Дашевський?

Дуже просто! Зорове напруження настає від того, що людина довго зводить зорові осі в одну точку, напружуючи очні м'язи. Значить... потрібно просто розвести їх в сторону! Просто, та не дуже, адже розведення м'язів в бік, або дивергенція, – неприродно для наших очей.

Щоб змоделювати це стан, Дашевський запропонував використовувати спеціальні призми.

На малюнку видно, як призми змінюють напрям променів: людина бачить роздвоєний предмет. У відповідь на таке неприродне стан мозок дає команду на скорочення зовнішніх очних м'язів так, щоб роздвоєне зображення як можна швидше злилося в одне.

Рефлекторне розведення в бік зорових осей власне і призводить до розслаблення косих очних м'язів (деаккомодации) і зменшення деформації очного яблука. Ось в чому суть відкриття Дашевского.

Зверніть увагу! Розведення відбувається рефлекторно, тобто людині не потрібно свідомо робити вправи, спрямовані на зняття зорової напруги. Погодьтеся, це хороша новина!

А тепер про головне

Метод Дашевского знайшов цікаве втілення, яким став тренажер для очей «Тонус». Це пристосування, за розміром як звичайний кишеньковий гребінець, складається з трьох різних по силі призм, які об'єднані в полімерному корпусі.

Щоб займатися на цьому простому тренажері, не потрібні спеціальні умови. Достатньо мати поблизу один освітлений предмет, що цілком реально і вдома, і на роботі, і на природі і т. д.

При будь очних захворюваннях рекомендують цей тренажер?

• Втома очей, в тому числі при роботі за комп'ютером.

• Вікова далекозорість.• Астигматизм.• Порушення бінокулярного зору.• Косоокість.• Спазми акомодації.

Вже через 1-2 тижні тренувань з Дашевскому, за запевненнями розробників, будуть помітні результати лікування. А якщо ви за родом діяльності змушені проводити багато часу за комп'ютером, всього 3-4 хвилини роботи з очним тренажером «Тонусом» буде достатньо, щоб позбутися від симптомів втоми в очах.

В епоху глобальної комп'ютеризації навряд чи варто нехтувати можливістю зайвий раз подбати про очі, чи не так?