Лінійка акомодаційна Коваленко ЛА-С призначена для лікування порушень зору (розлади акомодації) за методикою д. м. н. Сердюченко і к. м. н. Коваленко.

Виробом можна користуватися в амбулаторних і домашніх умовах, в спеціалізованих дитячих садках і школах-інтернатах для слабозорих дітей. Корпус лінійки виготовлений з твердих сортів деревини. У лінійці моделі ЛА-С встановлені сферичні лінзи, а в моделі ЛА-А циліндричні. Лінзи виготовлені з оптичного скла.

Принцип лікування полягає в поперемінному додатку до ока позитивних і негативних лінз. Прикладаються спочатку лінзи, розташовані в нижній частині лінійки (-0,25 та +0,25), потім переходять на більш сильні (-0,5 та +0,5 або -0,75 і +0,75). Більш детальна методика застосування додається до виробу.

Клінічні випробування, проведені в інституті очних хвороб ім. В. П. Філатова АМН України (р. Одеса), показали високу ефективність застосування виробу при лікуванні розладів акомодації. Так, після проведення курсу лікування у 62% пацієнтів була досягнута гострота зору 1,0 і вище, відновлена центральна фіксація при дисбинокулярная амбліопії у 77% хворих.

Інструкція:
Для проведення лікування за методикою Ст. Ст. Коваленко з допомогою акомодацією лінійки з позитивними і негативними сферичними лінзами зростаючої сили.
Методика призначена для лікування порушень зору (розлади акомодації).

Порядок роботи:
Лікування проводиться в окулярах, що дають максимально можливу гостроту зору. Ліве око закривається заслінкою. Пацієнт правим оком розглядає з відстані 5 метрів таблиці для перевірки гостроти зору для далі. Поверх окулярів перед цим оком встановлюється скло +0,25 дптр. Яке суб'єктивно дещо знижує гостроту зору. Через кілька секунд «прояснюється» рядок, відповідна максимальної гостроти зору. Потім замість скла + 0,25 дптр встановлюється скло -0,25 дптр. І процедура повторюється. Смена стекол +0,25 дптр и -0.25 дптр производится 20 раз, и при этом пациент каждый раз должен внимательно смотреть на таблицу до момента полного «прояснения» букв строки, соответствующей максимальной остроте зрения. После этого по 10 раз поочередно предъявляются стекла +0,5дптр и -0,5 дптр, затем по 10 раз ― стекла +0,75 дптр и -0,75 дптр. Аналогично проводится лечение и на правом глазу.

При одинаковой остроте зрения правого и левого глаза лечение может проводится одновременно на обоих глазах. При снижении остроты зрения вблизи лечение целесообразно проводить и на близком расстоянии, для чего рекомендуется использовать стандартные таблицы для проверки остроты зрения вблизи либо любой текст с самым малым размером букв, которые пациент в состоянии различить с расстояния 33 см.

Методика ефективна при лікуванні дітей і підлітків зі спазмом акомодації (помилкову короткозорість), короткозорість слабкого ступеня і далекозорістю (в останньому випадку сила змінних лінз може бути збільшена до +-1,5 дптр, +-2 дптр, +-2,5 дптр і т. д. згідно з призначеннями лікаря).